KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 15903211
nr 1590 3211
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Tillskrivna, 1930-tal. Ej signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 25x18 cm
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
måndag 15 januari 2024
kl 18:12:29
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
350 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
Göran Brunius
Läs mer om Göran Brunius